Weekend Max Mara парчиња кои дефинтивно ќе ги обожувате!

Weekend Max Mara парчиња кои дефинтивно ќе ги обожувате!

Брендот Weekend Max Mara, важи за еден од најелегантните и најсофистициран во модниот свет. Дизајнерите на Weekend Max Mara за колекцијата есен/зима 2016, претставија нови квалитетни ткаенини и решенија, на модерна, дневна и активна облека. Посебност на брендот е во колекциите да се огледа женственоста и романтиката, како и комоцијата и слободата на Weekend Max Mara дамата. Во оваа објава Ви претставуваме дел од колекциите и парчиња кои дефинтивно ќе ги обожувате. Сите модели можете да ги најдете во продажниот салон во Т.Ц. Рамстор.


Моден конструктивизам – динамчна колекција на Max Mara!

 

Atelier колекцијата со мајсторски кроени детали и комотна силуета. Новите капути се со “cool” пропорции, позајмени машка текстура на материјалите со исклучителните кутуриерски доработки.

 

Џемперите на  Weekend Max Mara се изработени од мохер и волна, кашмир, алпака и мохер – сите од природен материјал, кои го надополнуваат целиот есенско-зимски аутфит на Max Mara дамата.

 

Weekend Max Mara Тhe Cube e луксузна колекција, функционална и практична. Оваа колекција е со долги модели и во различни бои, кои ќе ве стоплат во студените зимски денови.

Како да се носите во Max&Co оваа есен во стилот на Оливиа Палермо?

Како да се носите во Max&Co оваа есен во стилот на Оливиа Палермо?

За секоја жена, за секое тело - YAMAMAY

За секоја жена, за секое тело - YAMAMAY