Ленот за лето и како го носат славните модни икони

Ленот за лето и како го носат славните модни икони

Летото е во својот ек. Долги топли денови не очекуваат секако до крајот на Август.
Како да се чувствувате удобно и комотно во различни пригоди на овие високи температури? 
Според светските модни експерти, ленот е незаменлив за летните топли суви, но и влажни денови! Прочитајте зошто!

1. Благодарение на уникатната ленена плетка, матерјалот дозволува кожата да дише, и облеката никогаш нема да се залепи на вашето тело. 

2. Ленот лесно апсорбира валага и многу лесно се суши, така што вашата кожа секогаш ќе се чувствува пријатно и свежо.

3. Самиот матерјал одбива топлина и до 10 пати повеќе од другите природни матерјали и притоа ја одржува вашата телесна температура пониска.

 

Како го носат ѕвездите?

Како што е забележано на модните писти, има неколку тренди must-have ленени парчиња за оваа сезона. Одберете долга кошула-фустан доколки сакате лежерен дневен изглед. Надополнете ja со кафени или златни чевли и ташна во светла боја.
Како аутфит за на работно место или на друга формална пригода, со сигурност нема да згрешите со ленени панталони - уникатниот 'морков' крој или чино, надополнети со лесна лелеава кошула. И секако, да не ги запоставиме фустаните со различни кроеви, кои лесно можете да ги одберете зависно од формата на телото: А-форма, пресечен на струкот, макси или миди....

Погледнете ги нашите предлог-комбинации подолу и дознајте каде можете да ги пронајдете!

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK


MAX&CO

MAX&CO

MAX&CO

MAX&CO

MAX&CO

MAX&CO


WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

GERRY WEBER

GERRY WEBER

GERRY WEBER

GERRY WEBER

GERRY WEBER

GERRY WEBER

OLTRE

OLTRE

Предлог комбинации со супер цени, за вашето патување од соништата

Предлог комбинации со супер цени, за вашето патување од соништата

MAX&Co - Како да комбинирате парчиња на попуст со новата колекција?

MAX&Co - Како да комбинирате парчиња на попуст со новата колекција?