Како си поминавме на 'Гала' отварањето на Галерија Магнетик?

Како си поминавме на 'Гала' отварањето на Галерија Магнетик?

Вчера го прославивме официјалното отворање на нашиот нов луксузен продажен салон Magnetik Gallery. Во срцето на најголемиот трговски центар во Македонија, Skopje City Mall, продолжува нашата модна приказна.

Гостите имаа можност да ги видат новите колекции за есен-зима 2019-20 на препознатливитe италијански брендови Max Mara Studio, Weekend Max Mara, Max Mara Leisure, Sportmax, Patrizia Pepe, Liu Jo, Marella, Joseph Ripbkoff, Pinko и Paul & Shark. Богатиот избор и препознатливиот печат на италијанските брендовите се вистинско задоволство за секој со модерен и софистициран вкус.

За пријатната атмосфера на гала отворањето се погрижија претставници од македонската филхармонија и нивните прекрасни мелодии, додека префинетиот вкус на вината од Тиквеш, и вкусниот кетеринг подготвен од Аликас, додадоа посебен шарм во пријатниот амбиент. 

Ние си поминавме фантастично и ви се заблагодаруваме од сѐ срце за вашето присуство. И секако, ве очекуваме повторно во Magnetik Gallery во Skopje City Mall!

_TB10039.jpg
_TB10262.jpg
_TB10207.jpg
_TB10168.jpg
_TB10237.jpg
_TB10158.jpg
_TB10175.jpg
_TB10123.jpg
Боите кои ќе доминираат оваа есен

Боите кои ќе доминираат оваа есен