Парчиња кои морате да ги имате од Motivi - април

Парчиња кои морате да ги имате од Motivi - април

Пролетта веќе ни пристигна. Топли температури, лесни материјали и удобни парчиња.

Новите колекции изобилуваат со парчиња кои може да ги носите во секое време од денот.

Во моментов сме сите опседнати со удобни и лесни за комбинирање парчиња, парчиња кои можеме да ги искомбинираме со спортски патики. Па, еве го нашиот топ избор на парчиња за овој месец од италијанскиот бренд Motivi.

Парчињата можете да ги најдете во Skopje City Mall први спрат.

Фустан во анимал принт

Секогаш е потребен удобен и лесен фустан кој може да се носи со балетанки и патики. Уште подобро е кога фустанот е во тренди принт.

Цена - 4.990 денари

Цена - 4.990 денари

Свилена кошула

Кошула која е впечатлива и поинаква. Впечатлива боја која може лесно да се комбинира со кул џинс или панталони.

Цена - 3.890 денари

Цена - 3.890 денари

Карирани широки панталони

Ништо не изгледа подобро од удобност. Овие лежерни панталони ќе ви го овозможат токму ова.

Цена - 4.390 денари

Цена - 4.390 денари

Фармерки со висок струк

Џинс кој ќе ја истакне вашата фигура.

Цена - 4.390 денари

Цена - 4.390 денари

Шушкава јакна

Јакна која е одлична за променливото пролетно време.

Цена - 4.990 денари

Цена - 4.990 денари

Мини сукња

Пролетта е вистинскиот период да облечете нешто шик и тренди.

Здолниште - 3.890 денари

Здолниште - 3.890 денари

Мини чанта

Оваа сезона овој тип на чанта за околу струк направи вистински бум. Чанта која секој мора да ја поседува.

Цена - 3.290 денари

Цена - 3.290 денари

Балетанки

Супер обувки кои ќе ве спасат во многу ситуации кога морате да носите штикли, а не сакате.

Цена - 2.690 денари

Цена - 2.690 денари

Синџир колан

Колан кој изгледа како накит, правиот моден додаток.

Цена - 1990 денари

Цена - 1990 денари

Долго ланче

Суптилен накит, кој ја разубавува едноставната комбинација.

Цена - 1090 денари

Цена - 1090 денари

Свилена марама

Марама која зборува место вас.

2.190 денари

2.190 денари

Ана Стојановска: природна, прекрасна и амбициозна

Ана Стојановска: природна, прекрасна и амбициозна

Fashion Aperitivo и модна ревија во Pinko

Fashion Aperitivo и модна ревија во Pinko