Fashion Aperitivo и модна ревија во Pinko

Fashion Aperitivo и модна ревија во Pinko

Вчера во Pinko Ramstore Mall се одржа гламурозно Fashion Aperitivo и неформална модна ревија. Во соработка со Beauty Hub 202 ново fancy студио на артистите Васе Доковски и Даниел Артевски, девојките од Models In ги промовираа пролет/лето 2019 комбинациите од италијанскиот бренд Pinko. Петнаесет различни комбинации за дневни излегувања, вечерни собиранки и посебни настани. Италијанскиот бренд Pinko е навистина посебен и специфичен. Дизајнерски парчиња кои нема да се повторат и нема да ги најдете на ниту едно друго место. Квалитет и висока мода споени во новата пролет/лето колекција.

Многу мода, одлична музика, вкусно вино од Stobi Winery, мезе од вкусниот асортиман на млечни производи на Tekstil.mk и аперитиво од Amigos ресторанот. Комбинација која е вистинска формула за убав настан со многу позитивна енергија и убави и насмеани луѓе.

Ние си поминавме прекрасно и ви се заблагодаруваме од се срце за вашето присуство.

Погледнете ги фотографиите од настанот.

ToneBandits©_20190321_10278.JPG
ToneBandits©_20190321_10263.JPG
ToneBandits©_20190321_10215.JPG
54516898_2621889477825213_8517393307335131136_n (1).jpg
Парчиња кои морате да ги имате од Motivi - април

Парчиња кои морате да ги имате од Motivi - април

Fashion Aperitivo на 21.03 во Pinko

Fashion Aperitivo на 21.03 во Pinko