Fashion Aperitivo на 21.03 во Pinko

Fashion Aperitivo на 21.03 во Pinko

SP07.jpg

Гламурозниот италијански бренд Pinko кој се отвори во Скопје Ramstore Mall, точно пред една година повторно ве изненадува со нова забава.

Минатата година си поминавме прекрасно на гала отварањето на Pinko во NLB галеријата. Убави и насмеани гости, одлични коктели и закуски, Pinko изложба и презентација на новата колекција и секако добра енергија.

DSC_8279.jpg

Оваа година Pinko организира afterwork aperitivo. Најгламурозниот бренд секако дека одговара со вкусно аперитиво по рецептите на Missy Onion подготвени од Amigos Restaurant & Bar, вина одбрани специјално од Stobi Winery, мезе даски од Tekstil кој е претставник на највкусните месни и млечни производи на брендовите Zanetti/ Parmareggio и секако музика специјално подготвена од DJ UX.

Среќни сме што овој пат се спојуваме со мултиталентираните артисти Васе Доковски и Даниел Артевски ( BEAUTY HUB 202 ) со кои заедно ќе ви подготвиме една неформална мини модна ревија на која ќе се презентираат 15 целонси изгледи од Pinko.

DSP02.jpg
DSP03.jpg

Дата - 21.03.2019 Четврток

Старт - 17 часот

Ве очекуваме сите со насмевка, а на нас останува да ве изненадиме.

Fashion Aperitivo и модна ревија во Pinko

Fashion Aperitivo и модна ревија во Pinko

НАТАЛИЈА ТЕОДОСИЕВА: МЛАДА, ПОСЕБНА И МУЛТИТАЛЕНТИРАНА

НАТАЛИЈА ТЕОДОСИЕВА: МЛАДА, ПОСЕБНА И МУЛТИТАЛЕНТИРАНА