Carpisa: Патувај со стил ова лето

Carpisa: Патувај со стил ова лето

Иако летото официјално не е пристигнато, веќе сите го планираме летниот одмор или се спремаме за викенди во Охрид. Високите температури и летните дождови официјално ја отворија летната сезона па, ние ја бараме онаа совршена торба или куфер во кој ќе ги спакуваме сите летни парчиња кои сакаме да ги понесеме со себе.

Carpisa и оваа сезона како и претходните има широка палета од различни чанти, торби или куфери кои би ви помогнале да патувате со стил.

Куфер= 8090 денари

Куфер= 8090 денари

Колку сите обожаваме да патуваме, никој не го сака денот претходно кога треба да се пакуваме. Но, верувајте ако ја имате совршената торба или куфер пакувањето ќе ви биде задоволство, а не обврска.

Без разлика дали ова лето планирате да одите на долг летен одмор и планирате да го понесете со себе целиот гардеробер или пак сте тип кој се пакува во мало ранче или торбица, во Carpisa можете да најдете буквално се што ви треба за вашето патување да биде совршено и да немате никакви грижи во врска со пакувањето.

Патна торба+ 3590 денари

Патна торба+ 3590 денари

Куфер= 7390 денар

Куфер= 7390 денар

Прекрасни торбици во различна боја кои собираат многу, а се практични за носење во рака и не заземаат многу простор. 

Куфери во секаква големина и од различни материјали. Ако секогаш сакате да ја имате онаа екстра можност да го преполните куферот тогаш куфер од платно треба да е вашиот избор. Платнените куфери ги имаме во различни бои и се изработени од платно кое не пропушта вода. Ако сакате навистина да смените и да бидете поразлични имаме различни бои и на куфери изработени од еко-кожа кои изгледаат навистина уникатно.

Куфер= 5190 денари Ранец= 2090 денари

Куфер= 5190 денари Ранец= 2090 денари

Куфер= 5190 денари

Куфер= 5190 денари

Тврди куфери во различни големини, дизајни и бои. Изработени 100% од поликарбонат. Сега сигурно сте збунети за тоа што е поликарбонат. Тоа е материјалот од кој се изработуваат кацигите. Тоа значи дека се отпорни на удари и гребење, имаат 2 годишна гаранција на тркалцата и на алуминиумската рачка. Тркалцата се силиконски и нема да ве нервираат кога ќе го возите куферот.И ако сакате вашиот куфер да биде навистина посебен имате можност да промена на тркалцата во различни бои.

Мал црн куфер= 1990 денари

Мал црн куфер= 1990 денари

За што и да се одлучите Carpisa ќе се погрижи да патувате удобно и со стил.

Како си поминавме на забавата на Yamamay во Cineplexx?

Како си поминавме на забавата на Yamamay во Cineplexx?

Yamamay во соработка со Дарко Мораитов

Yamamay во соработка со Дарко Мораитов