Костими за капење за секој тип на тело

Костими за капење за секој тип на тело

Летото ни пристигна, веќе сите сме го испланирале летниот одмор или барем некој од продолжените викенди. Покрај убавите работи кои ни ги носи морето и плажата за кои сите се сложуваме има еден мал проблем за да се чувствуваме сигурно на плажа- совршен костим за капење.

Костимот на капење нормално дека открива се, но сите сакаме да ги покрива нашите недостатоци, а да ги истакне нашите предности.

Во нашите продавници има костими за капење за буквално секој тип на тело. Ние сме сигурни дека кај нас ќе го најдете совршениот костим за вашето тело. Костимот кој ќе ви даде сигурност и ќе го носите најдолго и нема да сакате да го смените.

Освен тоа ви предлагаме целосни комбинации за на плажа. Погледнете ги нашите предлози и одберете го вашиот костим за капење.

 

За истакнување на градите

Вистински предизвик е барање на костим за капење кој визулено ќе ви ги зголеми градите. Yamamay може да ви помогне со Push Up горните делови. Има избор на различни бои, дизајни и модели.

Yamamay- горен дел, шорцеви Carpisa- шешир

Yamamay- горен дел, шорцеви Carpisa- шешир

 

За широки рамена

Кога имате широки рамена вистинскиот избор е впечатлив костим за капење или асемитричен. Се она кое ќе биде впечатливо и ќе паѓа во очи.

Yamamay- едноделен костим за капење Weekend Max Mara- сандали

Yamamay- едноделен костим за капење Weekend Max Mara- сандали

 

За истакнување на струкот

Сите не нервираат и се трудиме секое лето да ги откачиме оние вишок килогрими кои околу половината. Ако не сте се ослободиле од нив, костимот за капење со долен дел со висок струк ќе ве ослободи од нервозите.

Yamamay- дводелен костим за капење, пешкир за на плажа

Yamamay- дводелен костим за капење, пешкир за на плажа

 

За рамен стомак

Проблем кој не не нервира додека не треба да купиме костим за капење. Едноделниот sculp Yamamay костим за капење ги сокрива недостатоците на стомакот или грбот, го истенчува вашето тело и најважно од се за нас кај едноделните костими капење е дека овој навистина  брзо се суши.

Yamamay- едноделен костим за капење Weekend Max Mara- шешир

Yamamay- едноделен костим за капење Weekend Max Mara- шешир

Црно бела варијанта на едноделен костим како овој на Weekend Max Mara ќе ви даде сигурност и доза на елеганција.

Weekend Max Mara- едноделен костим за капење, шешир

Weekend Max Mara- едноделен костим за капење, шешир

 

За дамите со атлетско тело

Дизајни, линии или бобици. Горен дел со мали корпи или потпунки и долен дел со нормален крој.

Weekend Max Mara- дводелен костим за капење, шешир

Weekend Max Mara- дводелен костим за капење, шешир

Yamamay- едноделен костим за капење, апостолки

Yamamay- едноделен костим за капење, апостолки

 

За издолжување на нозете

Ако сакате визуелно да ги издолжите нозете, најлесно ќе го направите тоа со костим за капење со високо сечење или висок струк. Триголноиците и бикините со врвки се најлесниот избор зошто можете лесно да ги прилагодите спрема конституцијата на вашето тело.

Yamamay- дводелен костим за капење

Yamamay- дводелен костим за капење

Yamamay- дводелен костим за капење

Yamamay- дводелен костим за капење

 

  Предлози на чанти за на плажа

Предлози на чанти за на плажа

УСПЕШНИ ЖЕНИ: ИНТЕРВЈУ СО САЊА И СОЊА БОЖИНОВСКИ

УСПЕШНИ ЖЕНИ: ИНТЕРВЈУ СО САЊА И СОЊА БОЖИНОВСКИ