Купувавме во Carpisa и се релаксиравме во Амигос

Купувавме во Carpisa и се релаксиравме во Амигос

Пронајдена е формулата за релаксирање после стресен, работен, летен ден во Скопје.

Совршената чанта + летната тераса во Амигос= вистинско уживање

Новата колекција на Carpisa на пролетни и летни чанти е вистинскo уживање за секоја жена и млада дама. Чантата навистина знае да остави впечаток и да го смени целиот аутфит затоа секогаш ги одбираме толку долго и се поврзуваме со нив. Навистина чекориме посамоуверено кога ја имаме вистинската чанта со нас.

Без разлика дали се подготвувате за некоја свадба или матурска прослава Carpisa имаат елегантини мали чантички кои го надополнуваат секој свечен аутфит. Чантите за на плажа и несесерите навистина ќе ви решат огромен проблем ако се спремате да споите некој од празниците и да заминете на одмор.

Ние ги одбравме нашите омилен чанти па, после добро завршен шопинг секогаш ни треба полнење на батериите. Ние веќе пробавме и топло препорачуваме да дојдете во Амигос и да ја пробате превкусната храна и одличните коктели.

Пробавме Roncalina

Салата која е составена само од зеленчук. Ајзберг и Марула надополнети со печен зеленчук на скара и кашкавал. Микс од зеленчуци полиен со топен кашкавал, правилен избор за топлите денови.

Пробавме Goat cheese and Avocado

Салата која навистина ќе ве засити. Секое јадење надополнето со авокадо на сите ни е омилено. Спанаќ, панирано козјо сирење со лешници и авокадо, шери домати и маслинки. 

Пробавме Empanada con Queso

Тортиљи печени на плотна полнети со топено сирење, кромид и домати. Надополнети со сланина или вегетаријанскиот избор печурки. 

Пробавме Chilli Con Carne

Ручек со бавно динстано телешко месо, луто зачинето. Прелиено со топен кашкавал и салса, сервирано на подлога од мексикански ориз и тотопос. 

Пробавме Munchmallow Wrap

Освежителен и вкусен. Десерт кој секој ќе го проба и ќе му стане омилен. Сервиран со топка сладолед од ванила и јагоди.

Пробавме Mai Tai

Летен, ексклузивен коктел. Вистински опус на вкусови за летото. Еден од летните коктели кои топло го препорачуваме.

Пробавме Pear & Passion Fruit Caipiroska

Егзотичен летен коктел. Микс од различни комбинации кои се комбинираат заедно прекрасно.

Пробавме Aperol spritz

Нашиот Aperol е навистина најквалитетниот кој сте го пробале. Подготвен со високо квалитетно Prosecco гарантирано  ќе биде вашиот омилен летен пијалок.

Костими за капење од Yamamay

Костими за капење од Yamamay

TropicOOz- линија од Marella која мора да ја имате

TropicOOz- линија од Marella која мора да ја имате