4  клучни трендови кај модните додатоци

4 клучни трендови кај модните додатоци

Општо познато е дека накитот и аксесоарите имат огромна моќ да ја претворат и наједноставната модна комбинација во шармантна модна приказна.  Есен-зима 2016/17 модните трендови се вистински доказ дека се се врти околу оние мали, но моќни детали кои укажуваат на нешто многу повеќе од истенчен вкус. 

Затоа, да ги зачиниме есенските стилски комбинации со луксузен накит и аксесоари кои пленат со својата кралска софистицираност-специфична за модните трендови  на есен/зима 2016/17 модните колекции. 

Врвните модни брендови MARELLA, WEEKEND MAX MARA, LIU JO, PENNYBLACK и CARPISA ви ги претставуваат 4те клучни трендови кај модните додатоци за новата сезона.

ТРЕНД #1  Декоративен и впечатлив накит

  

Големите ултра-впечатливи ланчиња, украсени и збогатени со сјајни камења во најразлични форми и бои, се почесто се проследуваат како нераскинлив дел од парчињата кои што се дел од најновите колекции на модните куќи. Нивната моќ да привлекуваат внимание се должи токму на нивната способност да го трансформираат и доминираат секој изглед, вклучувајќи го и минимализмот како моден правец, во комплетен и лукзузно заокружен со само еден чекор. 

 

MAX&CO

MAX&CO

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

MAX&CO

MAX&CO

OLTRE

OLTRE

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

Почувствувајте ги есенските вибрации во спектрум од бои. Портокаловата и бордо  бојата испорачуваат безвременски есенски гламур кога се втемелени во метално парче накит. Бордото и мандарина камен заведуваат, без разлика дали се комбинирани со метал во златна или сребрена боја, а и одлично се прилагодуваат на речиси секоја останата боја.

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

Тренд #2 Патики со украсни детали

Трендот Sporty-Chic оваа сезона повторно се враќа на модните писти. Доколу сте расположени за опуштен и удобен изглед за време на дневните часови, ви предлагаме да се одлучите за патики надополнети со украсни мотиви. Овој моден тренд го преплави интернетот затоа што доловуваат уникатен и луксузен стил паралелно нудејќи максимална лежерност и удобност при секој ваш чекор. 

LIU JO

LIU JO

MARELLA

MARELLA

ТРЕНД #3 Сребрени и златни чевли

Must-have моден додаток за есенските денови се сребрените и златните детали кои оваа сезона се најзастапени кај чевлите, а потоа и кај чантите. Надополнете го вашиот есенски стајлинг со блескав детал и зачекорете самоуверено! Одберете високи сандали, безвременските салонки, или препознатливите Oxford чевли, сега во нова димензија.

MAX&CO

MAX&CO

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

 

ТРЕНД #3 Чанти со метални детали и впечатливи принтови

Големите и просторни чанти со метални детали се повеќе се истакнуваат од сеозна во сезона. Нивната практичност, компактност и софистицираност е незаменлива, а истовремено ќе  ја истакнат секоја комбинација. Палета на бои за оваа сезона се есенските загасити тонови, и јаките впечатливи графички и анимал-принтови.

LIU JO

LIU JO

LIU JO

LIU JO

LIU JO

LIU JO

MARELLA

MARELLA

CARPISA

CARPISA

Кои се 6те клучни модни трендови на новата сезона?

Кои се 6те клучни модни трендови на новата сезона?

3 гламурозни летни дестинации, и што да понесете со Вас

3 гламурозни летни дестинации, и што да понесете со Вас