MARELLA го прослави својот 10ти роденден!

MARELLA го прослави својот 10ти роденден!

Оваа среда, MARELLA Скопје го прослави својот 10ти роденден. Прекрасниот коктел-настанот кој се одржа во продажниот салон во Рамстор овозможи за момент да ја осетиме Италијанската култура на нашата кожа. 

Обрнувајки внимание на секој ситен детал, од прекрасно декоративни мафини и колачи, до розев шампањ во бојата на Marella, балони, DJ... MARELLA подготви и оствари искуство кое долго ќе се памети. 

Настанот беше исполнет со грациозни, елегантни жени и девојки, модни уреднички, и модни блогерки, кои ни покажаа дека и во Скопје модата е на врвно ниво. Со уникатни стајлинзи, смели комбинации, трендовски аутфити и како клучен детал огромни насмевки на лицата докажавме дека не сме далеку од светските модни трендови.

Погледнете подолу фотографии од настанот и инспирирајте се.

"Cropped" панталони - модниот тренд кој ги освои светските метрополи

"Cropped" панталони - модниот тренд кој ги освои светските метрополи

Капутот како заштитен знак на групацијата MAX MARA

Капутот како заштитен знак на групацијата MAX MARA