Совршениот новогодишен подарок за совршената дама!

Совршениот новогодишен подарок за совршената дама!

Празниците ни се наближуваат и новогодишната еуфоријата секојдневно расте. Заедно со еуфоријата веќе започнува и шопинг манија…новата година сакаме да ја дочекаме во нешто ново. Сите знаеме дека на една модерна девојка и жена никогаш не и е доволно она што го има во својот плакар и секогаш копнее по уште едно парче плус.

Совршениот подарок за секоја жена, и нешто што секогаш гопосакува секоја жена е гламурозна долна облека. Италијанскиот бренд Yamamay ни ја претстави својата прекрасна божиќна колекција наменета за секоја девојка која сака да ужива во своето тело и сака да ја истакне својата женственост и самодоверба.

Прочитајте повеќе и пронајдете во која група припаѓате вие.
Благодариме MissUrbanVibe и Fsquared за прекрасниот едиториал.

 
 

 

ЦРВЕНА СЕНЗУАЛНОСТ

Црвената боја како препознатлива за божиќниот период и како иконска боја на сензуалноста, ќе го истакне женскиот гламур. На секоја смела дама подарете и црвено парче во комбинација со црни детали кои ќе ја истакнат истовремено моќта и сексипилот.

 
 
 
 
 

СИН ГЛАМУР

На дамите кои ги преферираат ладните бои но сепак сакаат да изгледаат гламурозно, подарете им парче од сино/тиркизната гламурозна вечерна колекција. Свилените детали и украсната чипка совршено прилегаат на секое тело.

 
 

КЕЖУАЛ

За дамите кои преферираат кежуал стил нема да погрешите со божиќните пижами и памучни ноќници. Искомбинирајте ги со памучна долна облека за целодневен комфор и истакнете ја природната убавина.

 
 
 
 

Моделите можете да ги пронајдете во продажните салони на YAMAMAY во Ramstore Mall и Skopje City Mall.

фотографија: Ивана Дракулевска

 

Моден водич: Новогодишни стајлинзи за секоја модерна девојка

Моден водич: Новогодишни стајлинзи за секоја модерна девојка

Новогодишни модни стајлинзи со кои ќе заблескате на  новогодишната ноќ

Новогодишни модни стајлинзи со кои ќе заблескате на новогодишната ноќ