Новогодишни модни стајлинзи со кои ќе заблескате на  новогодишната ноќ

Новогодишни модни стајлинзи со кои ќе заблескате на новогодишната ноќ

Можеби една од најважните прилики каде што треба да се изгледаме гламурозно и блескаво, онака како што најдобро умееме, е токму новогодишната ноќ кога насекаде во градот се организираат вечерни, но и дневни новогодишни прослави. Свесни дека поголемиот дел од жените губат драгоцен дел од своето време во размислување што да облечат на сите прослави каде што се повикани за новогодишните празници, Магнетик Груп модната групација издвои 15 новогодишни стајлизни од луксузните модни брендови како Marella”, “Weekend Max Mara”, "Max&Co", "Liu Jo" и Pennyblack за да одговорат на потребите на модерната жена која секогаш е во движење.

Затоа, во знакот на добрата забава и позитивни вибрации, зачекорете во новата 2017 година со парче кое дефинитивно заслужувате да си го подарите на себе. 

MARELLA

MARELLA

SIMPLY GLAMOUROUS!

Но доколку новогодишната ноќ за вас е оној ден во годината во кој сакате да се претставите во гламурозно и женствено издание во префинето друштво, тогаш топло ви препорачуваме да се одлучите за лелеав фустан кој лесно ќе паѓа на вашата сиулета.

Топлите тонови на бои како крем и розова се исклучително нежни и елеганти, па слободно истакнете ја вашата силуета во пределот на половината со додаавање на впечатлив колан и подготвени сте за празничната прослава.

MARELLA

MARELLA

MARELLA

MARELLA

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

PENNYBLACK

LIU JO

LIU JO

ELEGANT CASUAL 

Расположени сте за дневна новогодишна прослава во опуштена атмосфера со омилените пријатели или колеги? Тогаш ви предлагаме неколку софистицирани шик-стајлинзи кои одлично прилегаат и во деловни, но и за празнични пригоди на секоја префинета и модерна жена, без разлика дали сте одлучни за панталони или фустан.


Имајте на ум дека свилените ткаенини во комбинација со минималистички крој и дизајн се секогаш совршен избор доколку сакате да додадете луксузен, елегантен и софистициран спин на вашиот стајлинг. 

PENNYBLACK

PENNYBLACK

WEEKEND MAX MARA

WEEKEND MAX MARA

MARELLA

MARELLA

LIU JO

LIU JO

 

ROCK'N'ROLL DIVA

За дамите кои претпочитаат рокенрол – драматичен изглед, клучни елементи се црните, кратки фустани кои во себе содржат блескави елементи. Сребрени или позлатени мотиви на парчињата се повеќе од  добредојдени, а must-have елементи се драматичните и масивни аксесоари му даваат нова димензија на вашиот новогодишен стајлинг.

PENNYBLACK

PENNYBLACK

MARELLA

MARELLA

LIU JO

LIU JO

MAX&CO

MAX&CO

MAX&CO

MAX&CO

Предложените модни парчиња од фотографиите се достапни во Marella”, “Weekend Max Mara”, "Max&Co", "Liu Jo" и Pennyblack во
Рамстор Мол.

Совршениот новогодишен подарок за совршената дама!

Совршениот новогодишен подарок за совршената дама!

Соба 704

Соба 704