MOTIVI – Зимската јакна како клучен моден додаток

MOTIVI – Зимската јакна како клучен моден додаток

Температурите секојдневно опаѓаат, и веќе полека ги очекуваме ладните зимски денови. Дали веќе ги опремивте и надополнивте вашите гардеробери со клучниот зимски моден додаток- капут или зимска јакна?

MOTIVI оваа сезона со неодолив избор на модерни зимски јакни кои ќе му дадат на вашиот секојдневен изглед нов шик твист. Започнувајќи од ‘Парката’ која од сезона во сезона се почесто ја гледаме по модните писти а оваа есен завладеа во големите метрополи, се до капутите букле, и ‘моторџиските’ кожни јакни надополнети со крзно на гламурозен изглед.

И секако, да не ги изоставиме безвременските елегантни кроеви и секако пердувестите топли јакни кои никогаш не излегуваат од мода.Збогатете го вашиот аутфит со уникатен моден додаток и ужувајте во вашата самодоверба. Овие прекрасни модели можете да ги пронајдете во Motivi, Skopje City Mall.

За секоја жена, за секое тело - YAMAMAY

За секоја жена, за секое тело - YAMAMAY

Fiorella Rubino – plus size со ултра модерна и женствена колекција!

Fiorella Rubino – plus size со ултра модерна и женствена колекција!